تندیس

طراحی و ساخت تندیس

 

■ پس از اینکه طراحی تندیس به پایان رسید، تندیس ها با به کارگیری تکنیک و متریال متنوع (با توجه به قیمت تندیس ) در انواع گوناگونی ساخته می شوند؛ متداول‌ترین انواع تندیس ها عبارتند از : تندیس فلزی ، تندیس چوبی ، تندیس پلکسی ، تندیس شیشه ای و تندیس سنگی.

البته باید خاطر نشان کرد این دسته بندی حالت کلی داشته و این امکان وجود دارد با توجه به نظر طراح و سفارش دهنده، تندیس با تلفیق چند متریال تولید شود تا فرمی متناسب به وجود آید.

آشنایی با پیشینه تندیس و کارکرد امروزی آن به ما کمک می کند تا انتخابی مناسب تر داشته باشیم؛ به همین دلیل به توضیحی کوتاه و مفید در این رابطه می پردازیم :

تندیس‌های کوچکی که امروز در عرف رایج به عنوان تندیس شناخته می‌شوند برای یادآوری و گرامی‌داشت یک رویداد تاریخی یا به عنوان یادبود یک آیین بزرگداشت، همایش و یا نشان برتر یک جشنواره ساخته می‌شوند. در مورد اخیر، گاه یک تندیس چنان اعتباری می‌یابد که نماد شاخص هویت یک جشنواره می‌شود. این کارکرد فرهنگی تندیس‌ها است، امروزه تندیس کارکرد تجاری هم یافته است، گسترش فضای رقابت، پیشرفت فناوری و گسترش زمینه‌های ارتباط با مخاطبین، روز به روز اهمیت روش‌های هنری در تبلیغ کالا را افزایش می‌دهد. در این راستا گاه نام‌واره(لوگو تایپ) نشان(آرم) یا نماد و زمینه فعالیت مؤسسه یا نهاد به شکل یک تندیس نمایان می‌شود و گاه کالا و محصول شرکت در قالب یک تندیس رخ‌نمایی می‌کند و بدین‌ترتیب یک تندیس در تزئینات یک فضا جایگاهی برای یک تبلیغ تجاری تعریف می‌کند.

مجموعه هنری نقشستان با کادر  مجرب خود موفق به خلق تندیسهای ارزشمندی شده است که تنوع در طرح و تکنیک‌های ساخت از ویژگی‌های بارز آنها می‌باشد.

 

شما می‌توانید برای دیدن دیگر محصولات و تصمیم‌گیری بهتر، با کارشناسان نقشستان تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص طراحی، ساخت، قیمت، متریال، تکنیک و… انتخاب مناسبی داشته باشید.