لوح تقدیر

لوح تقدیر،تقدیرنامه،لوح سپاس

 

■ بزرگداشت یک شخصیت یا یک رویداد افتخارآفرین نیازمند یک سند فاخر و ارزنده برای ثبت در حافظه اجتماع و تاریخ است. مدال‌ها و نشان‌ها از گذشته‌های دور تاکنون به عنوان ابزار ثبت افتخار قهرمانان به کار می‌رود.

نقش برجسته‌های تصویری و گزارش‌های نگارش یافته بر لوح‌های بزرگ هم رسالت ثبت رویدادهای تاریخی را داشته‌اند.
امروزه از این ابزارها با همان فلسفه کاربردی بهره‌گیری می‌شود اما به‌کارگیری لوح تقدیر برای سپاس و بزرگداشت از شخصیت‌ها متداول‌تر و مرسوم‌تر است.

لوح تقدیر شامل یک نوشتار زیبا روی یک زمینه مناسب است که اعتبار آن با مهر و امضای یک شخصیت حقیقی یا حقوقی یا یک نهاد با صلاحیت تایید می‌شود. درونمایه نوشتار سپاسگزاری و گرامیداشت یک کار افتخارآفرین یا تایید به دست آوردن یک جایگاه ارزشمند است.

لوح تقدیر به طور معمول در یک آیین بزرگداشت اعطا می‌شود بنابراین کارکرد یادبود آن مراسم را هم داراست.
گاهی یک مدرک تحصیلی یا حرفه‌ای به صورت یک لوح ارزشمند و زیبا ارائه می‌شود تا بستر مناسبی برای نمود ارزش و اعتبار آن مدرک فراهم شود.

نگاه هنری مبتنی بر شاخص‌های فرهنگ ایرانی در مجموعه نقشستان دست‌آوردهای منحصر به فردی به نام لوح‌های تقدیر هنری پدید آورده است. خلاقیت در طراحی تزئینی و طراحی فنی، بهره‌گیری از تکنیک‌های گوناگون اجرایی و به‌کارگیری ابزارهای پیشرفته و مواد اولیه متنوع به آفرینش فرآورده‌ای می‌انجامد که جدای از یک لوح تقدیر، ارزش یک اثر هنری را هم دربردارد.

 

شما می‌توانید برای دیدن دیگر محصولات و تصمیم‌گیری بهتر، با کارشناسان نقشستان تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص طراحی، ساخت، قیمت، متریال، تکنیک و… انتخاب مناسبی داشته باشید.